Najava akcije: Hajla 2403mnv, Ahmica 2273mnv 19.-21.04.2024
Planinarski sportski klub Spartak Subotica organizuje
USPON NA
Hajla 2403mnv, Ahmica 2273mnv
u periodu od 19.-21.04.2024
Hajla je planina u sklopu Prokletija, na granici Crne Gore. Leži između Rugovske klisure i izvorišta reke Ibra.
Najveću visinu (2403 m) dostiže na teritoriji Kosova. Obuhvata i nešto izdvojenu Ahmicu visine 2273 m .
PLAN AKCIJE:
1. DAN: 19.04.2024-Petak
Polazak iz Subotice u 20.00 ispred kluba. Okupljanje 10 minuta ranije. Nocna vožnja do Bandžov CG.
2. DAN: 20.04.2024-Subota
Dom u Bandžov na 1900mnv
Dolazak u Rožaje, doručak, prepakivanje rančeva. Pešačenje od Bandžova do planinarskog doma Grope 1980m. U dom stižemo nakon sat vremena. Pauza za predah i smeštaj u sobe. Pripreme na uspon na Ahmicu 2273mnv. Povratak sa vrha u dom. Noćenje
Trasa pešačenja: dužina 13,0km , visinska razlika ~650m
3. DAN: 21.04.2024-Nedelja
Dom 2680mnv – Hajla 2403mnv – Subotica
Rano ustajanje. Doručak. Polazak na uspon na vrh Hajla 2403mnv. Nakon izvesnog vremena provedenog na vrhu, silazak u planinarski dom. Pakovanje stvari i silazak u naselje Bandžov
Trasa pešačenja: dužina 8 km , visinska razlika ~600m
Posle završetka akcije povratak u Suboticu do ponoći.
Oprema: prilagođena vremenskim uslovima : duboke planinarske cipele, rezervne čarape, mali ranac, presvlaka za ranac, čeona lampa sa rezervnim baterijama, prva pomoć, termos za čaj, boca za vodu, kapa i rukavice(i rezervne), termo jakna ili polar, kamašne, štapovi, lična apoteka, (letnja vreća za spavanje), naočare i krem sa UV zaštitom. Preporuka poneti vreću za spavanje
Tehnička oprema: visokogorska oprema (dereze, slem, pojas, karabinere, cepin)
Dokumenta: važeći pasoš, važeća zdravstvena knjižica, članska kartica PSS sa markicom za 2024 godinu!
Hrana: iz ranca
Smeštaj: 1 noći u planinarskim domu, i noc u kempingu
NAPOMENA:
Akcija zahteva srednji nivo fizičku spremu i prethodno iskustvo u planini!
Na akciji mogu učestvovati isključivo planinari koji su članovi osnovnih planinarskih organizacija učlanjenih u PSS sa markicom za 2024. godinu. Prilikom prijave navesti naziv društva, broj planinarske kartice i markice.
Svaki učesnik akcije dužan je da se pridržava pravila u skladu sa Pravilnikom o ponašanju planinara. U slučaju da bude procenjeno da planinar iz bilo kog razloga može ugroziti svoju ili bezbednost grupe, polazak na uspon neće biti dozvoljen.
Svaki učesnik ide na sopstvenu odgovornost. Za eventualne zdravstvene probleme koji se ne prijave organizatoru pre polaska na akciju, organizator ne snosi odgovornost.
Organizator zadržava pravo da u slučaju nepredvidjenih okolnosti izmeni plan akcije radi bezbednosti učesnika(nevreme, nespremnost) kao i da otkaže istog (od zavisnosti najavljenog vremenske prognoze za vikend-veća padavina kiše ili grmnjavina!)
Na osnovu Zakona o turizmu i Službenog glasnika RS, br. 17/2019, putovanje je samo za planinare koji imaju planinarsku karticu Planinarskog saveza Srbije sa overenom markicom za tekuću godinu i da se planinarska akcija organizuje u skladu sa statutom PSK “Spartak” Subotica. Za putovanje nije obezbeđena zaštita u pogledu garancije putovanja.
CENA: na bazi 6 učesnika:
6000 din
Cena uključuje: Prevoz, putarina, troškove organizacije i taksu za klub.
Cena ne uključuje: Hrana, Putno zdravstveno osiguranje, troskove za 2 noćenja u planinarskim dom, individualni troškovi
Prijave samo sa UNAPRED UPLAĆENOM AKONTACIJOM ZA AKCIJU od 4000 RSD po dogovoru sa vodićom do popune mesta, max. 6.
U SLUČAJU ODUSTAJANJA AKONTACIJA SE ZADRŽAVA ili naći adekvatnu zamenu .
Prilikom prijave dostaviti : Ime i prezime, broj telefona, broj planinarske PSS kartice.
Prijavu za akciju prosledite lično ili preko Viber 063/7000650
Akcija vodi : Alfred Abraham
Lepo vreme i dobro druženje i planinarenje, želi vam planinski vodič Alfred Abraham i Planinarski sportski klub Spartak Subotica!





